Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 12 listopada 2009 r., sygn. akt VII SAB/Wa 69/05

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Halina Kuśmirek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 12 listopada 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D. W., M. W., M. W. i J. W. na bezczynność Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie M. W. i J. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dnia 31 maja 2007 r.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 31 maja 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie D. W., M. W., J. W. i M. W. na postanowienie z dnia 16 marca 2007 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej J. W. i M. W. W dniu 9 lipca 2007 r. (data stempla pocztowego) D. W., M. W., J. W. i M. W. wnieśli zażalenie na ww. postanowienie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Odpis postanowienia z dnia 31 maja 2007 r. został doręczony M. W. i J. W. w dniu 3 lipca 2007 r. Zażalenie na powyższe postanowienie zostało nadane w Urzędzie Pocztowym w dniu 9 lipca 2007 r., a więc w terminie. Zgodnie z zrządzeniem Sądu z dnia 13 lipca 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 17 lipca 2007 r., wezwał M. W. i J. W. na podstawie § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2003 Nr 221, poz. 2193 ze zm.), do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z dnia 31 maja 2007 r. w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

J. W. i M. W. otrzymali w/w pismo w dniu 7 sierpnia 2007 r., a więc wyznaczony przez Sąd termin do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia upłynął z dniem 14 sierpnia 2007 r. W tym czasie nie dokonano nakazanej przez Sąd czynności, tj. nie uiszczono wpisu od zażalenia.

Z tego też względu, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 23 kwietnia 2009 r., dokument z 13 marca 2009 r., dokument z 21 kwietnia 2008 r., dokument z 22 lutego 2008 r., dokument z 3 stycznia 2008 r., dokument z 22 października 2007 r., dokument z 7 grudnia 2006 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.