Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 stycznia 2013r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił K. K. dopuszczenia do udziału w postępowaniu w charakterze uczestnika postępowania.
W dniu 6 maja 2013 r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęło zażalenie na ww. postanowienie K. K. i wniosek o przywrócenie terminu do jego wniesienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpatrzeniu ww. wniosku postanowieniem z dnia 16 maja 2013r. odmówił K. K. przywrócenia terminu do złożenia zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu zażalenia K. K. na ww. postanowienie Sądu, postanowieniem z dnia 6 lutego 2014 r. sygn. akt II OZ 112/14 oddalił zażalenie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r. doręczone zostało K. K. w dniu 25 lutego 2013 r. (k.1313).
W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 4 marca 2013 r. tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r. zostało nadesłane przez pełnomocnika K. K. do Sądu w dniu 29 kwietnia 2013 r. (data stempla pocztowego), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Wprawdzie żalący się złożył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013r., jednakże postanowieniem z dnia 16 maja 2013r. odmówiono K. K. przywrócenia terminu do złożenia zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r.
Naczelny Sąd Administracyjny zaś postanowieniem z dnia 6 lutego 2014 r. sygn. akt II OZ 112/14 oddalił zażalenie wniesione na postanowienie Sądu z dnia 16 maja 2013 r. sygn. akt VII SA/Wa 1347/11.
Wobec powyższego na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.