Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 stycznia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił K.K. dopuszczenia do udziału w postępowaniu w charakterze uczestnika postępowania.
W dniu 29 marca 2013 r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęła skarga kasacyjna "M." Sp. z o. o. z/s w M. wraz z zażaleniem na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r. zostało doręczone "M." Sp. z o.o. z/s w M. reprezentowanej przez pełnomocnika – adwokata A.B. i adw. T.U. w dniu 28 lutego 2013 r.
W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 7 marca 2013 r. tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 8 stycznia 2013 r. zostało nadesłane przez pełnomocnika do Sądu w dniu 29 marca 2013 r. (data stempla pocztowego), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) orzekł jak w sentencji postanowienia.