Uzasadnienie
Skarżąca – B. z o.o. z siedzibą w Warszawie, złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, którą Sąd wyrokiem z 18 września 2014 r. oddalił (k. 67 akt).
Od powyższego wyroku skarżąca w terminie złożyła skargę kasacyjną oraz wniosła "o zwolnienie (...) wpisu sądowego od skargi kasacyjnej" (k. 104 i nast. akt).
Postępowanie w przedmiocie zwolnienia skarżącej od wpisu od skargi kasacyjnej zakończyło się ostatecznie postanowieniem z 24 marca 2015 r., którym odmówiono przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym m.in. zwolnienie od wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Wobec powyższego zarządzeniem z 6 sierpnia 2015 r. (k. 168 akt) skarżąca została wezwana do uiszczenia, w terminie 7 dni wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 200 złotych, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie to Sąd uznał za doręczone w trybie art. 73 p.p.s.a. dnia 3 września 2015 r. (k. 171 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Nadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należne wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy tegoż Sądu, o czym Sąd pouczył.
Mając powyższe na uwadze Sąd ustalił, że skarżąca dnia 3 września 2015 r została skutecznie wezwana do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej. Wobec tego ostatnim dniem terminu na uiszczenia tego wpisu był 10 września 2015 r. Sąd stwierdza, że w niniejszej sprawie wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony (vide notatka służbowa verte k. 172 akt), wobec czego podlega ona odrzuceniu.
Sąd mając na względzie powyższe ustalenia orzekł jak w postanowieniu, czyniąc to w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.