Uzasadnienie
Skarżący D. G. w dniu 9 czerwca 2010 r. odebrał postanowienie Sądu z dnia 1 czerwca 2010 r. łącznie z pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia zażalenia. Pismem z dnia 15 czerwca 2010 r. nadanym w Urzędzie pocztowym w dniu 18 czerwca 2010 r. skarżący złożył zażalenie.
Złożenie zażalenia w dniu 18 czerwca jest spóźnione. Zgodnie bowiem z art. 194 §2 ustawy z 30.08.2010 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi / Dz. U. nr 153 poz.1270 / dalej zwanej p.p.sa. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. Skoro postanowienie skarżący odebrał w dniu 9 czerwca 2010 r., to ostatni dzień kiedy mógł złożyć skutecznie zażalenie mija w dniu 16 czerwca 2010 r. Złożenie pisma nazwanego zażaleniem w placówce Pocztowej w dniu 18 czerwca jest spóźnione. Zażalenie spóźnione Sąd odrzuca zgodnie z przepisem art. 178 p.ps.a w zw. z art. 197 §w p.ps.a.
Biorąc powyższe pod rozwagę na zasadzie cytowanych przepisów sąd zażalenie odrzucił jako spóźnione.
/-/E.Brychcy br