Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 października 2013r. K. C. został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi wniesionej na postanowienie Głównego Lekarza Weterynarii z dnia [...] stycznia 2012r. nr [...] – w terminie siedmiu dni, licząc od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 25 października 2013r. (potwierdzenie odbioru – k. 164 akt sprawy). Do dnia rozpoznania sprawy wpis w sprawie nie został uiszczony (informacja Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu z dnia 15 listopada 2013 r. – karta 166 akt sprawy).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. powoływanej dalej jako "p.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Jeśli należny wpis nie został uiszczony, Sąd wzywa wnoszącego skargę do jego uiszczenia. Natomiast w myśl art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie termin do uiszczenia wpisu od skargi przez skarżącego upłynął bezskutecznie w dniu 4 listopada 2013 r.
Uwzględniając powyższy stan faktyczny i prawny Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.