Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 kwietnia 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 2066/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA – Danuta Dopierała
Rozpoznanie
w dniu 9 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. Z., Z. O., S. L., B. T., R. P., J. L., S. L. i M. D. na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę R. P., J. L. i M. D.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] maja 2009 r. skarżący S. L., B. T., R. P., J. L., S. L. i M. D. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...].

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Skarga R. P., J. L. i M. D. podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

Skarżący nie uiścili opłaty sądowej przy wniesieniu skargi. Sąd pismami z dnia 22 grudnia 2009 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 18 grudnia 2009 r., wezwał skarżących R. P., J. L. i M. D. do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Powyższe wezwania, jak wynika ze zwrotnych potwierdzeń odbioru, zostały doręczone skarżącym w dniu 28 grudnia 2009 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem dnia 4 stycznia 2010 r.

Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego Sądu z dnia 1 kwietnia 2010r. wynika, że w zakreślonym terminie skarżący nie uiścili należnego wpisu.

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało orzec jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 kwietnia 2011 r., dokument z 17 stycznia 2011 r., dokument z 26 października 2010 r., dokument z 30 kwietnia 2010 r., dokument z 29 marca 2010 r., dokument z 26 marca 2010 r., dokument z 25 marca 2010 r., dokument z 15 lutego 2010 r., dokument z 12 lutego 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.