Uzasadnienie
J. H. w piśmie z dnia 13 maja 2013 r. zawarł wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych oraz ustanowienie radcy prawnego.
Zgodnie z art. 252 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", wniosek w tym przedmiocie składa się na urzędowym formularzu według ustalonego wzoru.
Wzór ten został ustalony w załączniku nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie określenia wzoru i sposobu udostępniania urzędowego formularza wniosku o przyznanie prawa pomocy w postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz sposobu dokumentowania stanu majątkowego, dochodów lub stanu rodzinnego wnioskodawcy (Dz. U. nr 227, poz. 2245), zwanego dalej "rozporządzeniem".
Wniosek o przyznanie prawa pomocy, który nie został złożony na urzędowym formularzu, pozostawia się bez rozpoznania (art. 257 P.p.s.a.).
W przypadku złożenia przez osobę fizyczną wniosku o przyznanie prawa pomocy nie na urzędowym formularzu, przesyła się jej formularz w celu jego wypełnienia (§ 2 ust. 3 rozporządzenia).
Wniosek skarżącego nie został złożony na urzędowym formularzu, wobec tego pismem Sądu z dnia 30 lipca 2013 r. wezwano skarżącego do usunięcia tego braku i wypełnienia odpowiedniego formularza w terminie siedmiu dni, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.
Wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 7 sierpnia 2013 r. (k. 156). Termin do złożenia wniosku na urzędowym formularzu PPF upłynął zatem w dniu 14 sierpnia 2013 r. (środa).
Skarżący w wyznaczonym terminie nie nadesłał wypełnionego formularza wniosku.
W związku z powyższym na podstawie art. 257 P.p.s.a. postanowiono jak w sentencji.