Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 26 sierpnia 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił Skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Skarżący złożył od powyższego postanowienia zażalenie z dnia 8 września 2010 r. oraz dołączył niepodpisany odpis zażalenia dla strony przeciwnej.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 września 2010 r. Skarżący został wezwany pismem z dnia 15 września 2010 r. do usunięcia braku formalnego zażalenia przez podpisanie zażalenia lub nadesłanie własnoręcznie podpisanego egzemplarza zażalenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Z adnotacji na znajdującym się w aktach sprawy "Potwierdzeniu odbioru" (k. 68 akt sądowych) wynika, że korespondencja została doręczona na adres Skarżącego w dniu 20 września 2010 r.
Skarżący nie uzupełnił braku formalnego zażalenia, tj. nie podpisał zażalenia lub nie nadesłał podpisanego własnoręcznie zażalenia do złożenia, którego został wezwany.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zażalenie Skarżącego należało odrzucić.
Stosownie do art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej jako: p.p.s.a.) zażalenie, którego braków strona skarżąca nie uzupełniła w terminie podlega odrzuceniu.
Należy zauważyć, że w rozpoznawanej sprawie wezwano do uzupełniania braku formalnego zażalenia w sposób prawidłowy. W zarządzeniu zawarto pouczenie o skutkach jego niewykonania, tj. wskazano na rygor w postaci odrzucenia zażalenia w przypadku nie podpisania zażalenia lub nie nadesłania własnoręcznie podpisanego egzemplarza. Powyższe wezwanie zostało skutecznie (zgodnie z art. 72 P.p.s.a.) doręczone Skarżącemu w dniu 20 września 2010 r.
Siedmiodniowy termin do uzupełnienia ww. braku upływał więc w dniu 27 września 2010 r. (poniedziałek). Brak w aktach sprawy podpisanego odpisu zażalenia.
W związku z powyższym, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.