Uzasadnienie
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II wezwano skarżących do uiszczenia wpisu od skargi oraz do nadesłania jej 44 egzemplarzy odpisów poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych.
Powyższe wezwania zostały odebrane przez skarżących w dniu 8 stycznia 2018 r. Jedynie R. K. w wyznaczonym terminie zastosował się do wezwania. W stosunku do pozostałych skarżących termin upłynął bezskutecznie w dniu 15 stycznia 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej: "P.p.s.a."): Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zgodnie z art. 57 § 1 P.p.s.a. skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, w tym zawierać odpowiednią ilość odpisów celem doręczenia pozostałym stronom postępowania - art. 47 § 1 P.p.s.a., a także być należycie opłacona - art. 220 § 3 P.p.s.a.
Mając powyższe na uwadze, jak również bezskuteczny upływ terminu wyznaczonego do uzupełnienia braków formalnych skargi –odpisów skargi, oraz do uiszczenia wpisu, Sąd odrzucił skargi na podstawie wyżej powołanych przepisów.
Zaskarżona decyzja zostanie poddana kontroli Sadu na podstawie skargi R. K.