Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1229/09 oddalił skargę A. Z., M. R., A. C., M. Z., W. G., N. V., J. F., E. P. i M. G. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] czerwca 2009 r., nr [...] wydaną w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.
Odpis nieprawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 grudnia 2009 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi E. P. w dniu 15 lutego 2010 r.
W dniu 24 maja 2010 r. (data stempla pocztowego) E. P. reprezentowana przez radcę prawnego A. S. wniosła skargę kasacyjną od ww. orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej.
Postanowieniem z dnia 30 czerwca 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 1229/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej.
Następnie Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 30 września 2010 r., sygn. akt I OZ 723/10 oddalił zażalenie na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
W myśl art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast art. 178 powołanej ustawy stanowi, iż wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie E. P. doręczono odpis nieprawomocnego wyroku z dnia 29 grudnia 2009 r. w dniu 15 lutego 2010 r., a zatem termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 17 marca 2010 r.
Tymczasem, skargę kasacyjną w imieniu E. P. wniesiono w dniu 24 maja 2010 r. (data stempla pocztowego), tj. z przekroczeniem 30-dniowego terminu.
Mając na uwadze powyższe, skarga kasacyjna podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. O zwrocie wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 tej ustawy.