Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 21 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek o uzasadnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 listopada 2008 r. oddalającego wniosek D. W. o uzupełnienie wyroku zapadłego w niniejszej sprawie. Sąd wskazał, iż postanowienie o oddaleniu wniosku o uzupełnienie wyroku nie podlega zaskarżeniu, a zatem nie podlega również uzasadnieniu zgodnie z przepisami ustawy.
Pismem z dnia 9 marca 2009 r. skarżący wnieśli zażalenie na powyższe postanowienie.
Zarządzeniem z dnia 21 kwietnia 2009 r. Przewodniczący Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał stronę skarżącą w osobach M. W. i J. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na ww. postanowienie w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Jednocześnie pouczono ww. skarżących, że uiszczenie wpisu przez któregokolwiek ze skarżących zwalnia pozostałe osoby z obowiązku jego uiszczenia.
M. W. i J. W. otrzymali wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od ww. zażalenia w dniu 12 maja 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru) a zatem wyznaczony siedmiodniowy termin na dokonanie czynności upłynął z dniem 19 maja 2009 r.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 4 listopada 2009 r. Stwierdzić zatem należy, że M. W. i J. W. nie dopełnili ww. czynności nakazanej przez Sąd.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, skargę kasacyjną, zażalenie oraz skargę o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Wobec powyższego, z uwagi na dyspozycję art. 220 § 3 ww. ustawy, należało orzec jak w sentencji postanowienia.