Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 lutego 2010 r., sygn. akt VII SA/Wa 840/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Jolanta Zdanowicz
Rozpoznanie
w dniu 9 lutego 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D. W., M. W., J. W., M. W. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: zawieszenia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności postanowienia postanawia: odrzucić zażalenie M. W. i J. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 stycznia 2009 r. oddalające wniosek o uzasadnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 listopada 2008 r. oddalającego wniosek D.W. o uzupełnienie wyroku zapadłego w niniejszej sprawie.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 21 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek o uzasadnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 listopada 2008 r. oddalającego wniosek D. W. o uzupełnienie wyroku zapadłego w niniejszej sprawie. Sąd wskazał, iż postanowienie o oddaleniu wniosku o uzupełnienie wyroku nie podlega zaskarżeniu, a zatem nie podlega również uzasadnieniu zgodnie z przepisami ustawy.

Pismem z dnia 9 marca 2009 r. skarżący wnieśli zażalenie na powyższe postanowienie.

Zarządzeniem z dnia 21 kwietnia 2009 r. Przewodniczący Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał stronę skarżącą w osobach M. W. i J. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na ww. postanowienie w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Jednocześnie pouczono ww. skarżących, że uiszczenie wpisu przez któregokolwiek ze skarżących zwalnia pozostałe osoby z obowiązku jego uiszczenia.

M. W. i J. W. otrzymali wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od ww. zażalenia w dniu 12 maja 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru) a zatem wyznaczony siedmiodniowy termin na dokonanie czynności upłynął z dniem 19 maja 2009 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 4 listopada 2009 r. Stwierdzić zatem należy, że M. W. i J. W. nie dopełnili ww. czynności nakazanej przez Sąd.

Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, skargę kasacyjną, zażalenie oraz skargę o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

Wobec powyższego, z uwagi na dyspozycję art. 220 § 3 ww. ustawy, należało orzec jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 listopada 2009 r., dokument z 6 kwietnia 2009 r., dokument z 21 stycznia 2009 r., dokument z 27 listopada 2008 r., dokument z 13 października 2008 r., dokument z 25 sierpnia 2008 r., dokument z 24 czerwca 2008 r., dokument z 9 maja 2008 r., dokument z 7 listopada 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.