Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 21 lutego 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę R. [...] na uchwałę Rady [...] z dnia [...] czerwca 2011 r., nr [...], w sprawie regulaminu parkingów [...].
Odpis ww. wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 27 marca 2013 r.
W dniu 29 kwietnia 2013 r. (data nadania w UP) wpłynęła do Sądu skarga kasacyjna R. [...] od wyroku z dnia 21 lutego 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zwana dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Stosownie zaś do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniała w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie, skarga kasacyjna została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu do jej wniesienia, albowiem termin ten upływał w dniu 26 kwietnia 2013 r.
Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.