Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 8 marca 2010r., sygn. akt VII SA/Wa 2398/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2009r., Nr [...].
W dniu 28 lipca 2010r. do Sądu wpłynęła skarga kasacyjna [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniesiona przez radcę prawnego M. N. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270z późn. zm., dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W przedmiotowej sprawie organ odpis wyroku z uzasadnieniem odebrał w dniu 19 kwietnia 2010r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 19 maja 2010r. tj. po upływie 30 dni od daty doręczenia orzeczenia z uzasadnieniem.
Z akt sprawy wynika, że skarga kasacyjna [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 marca 2010r., sygn. akt VII SA/Wa 2398/09 została wniesiona w dniu 28 lipca 2010r. (data prezentaty Sądu), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Zgodnie z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.