Uzasadnienie
A. J. i W. J. wnieśli w dniu 14 sierpnia 2015 r. (data pisma) skargę na decyzję Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia [...] lipca 2015 r., znak: [...]. Następnie w dniu 18 września 2015 r. (data pisma) nadali uzupełnienie skargi z dnia 18 sierpnia 2015 r.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 1 października 2015 r. wezwano skarżących solidarnie do nadesłania po jednym odpisie skarg z dnia 14 sierpnia 2015 r. i z dnia 18 września 2015 r. Wezwania zawierające pouczenie o sposobie ich wykonania i konsekwencjach niewykonania skarżący odebrali dnia 12 października 2015 r. W tej sytuacji termin do jego wykonania upływał z dniem 19 października 2015 r.
Przy piśmie z dnia 17 października 2015 r. (data stempla urzędu pocztowego) skarżący przysłali odpis skargi z dnia 18 września 2015 r. oraz kserokopie różnych innych pism. Nie było wśród nich odpisu skargi z dnia 14 sierpnia 2015 r., co stwierdzono zarządzeniem z dnia 26 października 2015 r.
Zgodnie z art. 47 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych.
Skarżący pomimo dokonania wezwania nie nadesłali odpisu skargi z dnia 14 sierpnia 2015 r. (data nadania 18 sierpnia 2015 r.), przesyłając do Sądu jedynie pismo stanowiące jej uzupełnienie, datowane na 18 września 2015 r.
Art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. stanowi, że sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Zgodnie z art. 58 § 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę postanowieniem, a odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym.
Mając powyższe na uwadze, Sąd orzekł jak w postanowieniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a.