Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 14 stycznia 2019 r., sygn. akt VII SA/Wa 1965/18

Metryka

Sąd
Dnia 14 stycznia 2019 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Agnieszka Jędrzejewska-Jaroszewicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 14 stycznia 2019 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D.W., M.W., M.W. i J.W. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z dnia [...] maja 2018 r., znak [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę M.W. i J. W.

Uzasadnienie

Skarżący M.W. i J. W. pismem z dnia [...] lipca 2018 r. wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z dnia [...] maja 2018 r., znak [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego.

Pismem z dnia 27 sierpnia października 2018 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 24 sierpnia 2018 r. skarżący zostali wezwani do uiszczenia wpisu sądowego - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Korespondencja ta została doręczona z dniem 13 września 2018 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Ponadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należny wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy Sądu, o czym skarżący został pouczony.

Skarżący w dniu 13 września 2018 r., zostali skutecznie wezwani do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu od skargi, pod rygorem odrzucenia skargi. Wobec tego ostatnim dniem ustawowego, siedmiodniowego terminu do uiszczenia wpisu był 20 września 2018 r. W zakreślonym terminie skarżący nie uiścili wpisu, wobec czego skarga podlega odrzuceniu.

Mając na względzie powyższe Sąd orzekł jak w postanowieniu, w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 października 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.