Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 10 września 2013 r., sygn. akt VII SA/Wa 1917/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Krystyna Tomaszewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 10 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. W. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2011 r. znak [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie E. L., J. L., J. L. na postanowienie Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia [...] czerwca 2012 r.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 9 lipca 2012 r. E. L., J. L., J. L. wnieśli zażalenie na postanowienie Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 czerwca 2012 r.

Zgodnie z zarządzeniem z dnia 23 lipca 2012 r. E. L., J. L., J. L. zostali wezwani do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 złotych - w terminie 7 dni - pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Jak wynika ze zwrotnych potwierdzeń odbioru znajdujących się w aktach sprawy, powyższe wezwania zostały skutecznie doręczone w dniu 31 lipca 2012 r., a zatem ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi przypadł na dzień 7 sierpnia 2012 r.

Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 10 lipca 2013 r. nie zindentyfikowano wpłaty od niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. dalej – p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie strony E. L., J. L., J. L. nie uiścili solidarnie wpisu sądowego od zażalenia, pomimo upływu wyznaczonego terminu.

Z tych przyczyn, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 stycznia 2014 r., dokument z 10 października 2013 r., dokument z 18 stycznia 2013 r., dokument z 10 grudnia 2012 r., dokument z 27 czerwca 2012 r., dokument z 24 maja 2012 r., dokument z 2 kwietnia 2012 r., dokument z 9 stycznia 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.