Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 15 lipca 2008r. oddalił wniosek D.W. i M. W. o uzupełnienie postanowienia Sądu z dnia 9 maja 2008r. odrzucającego skargę D. W., M. W., M. W. oraz J. W. Postanowieniem z dnia 20 sierpnia 2008r. Sąd sprostował oczywistą omyłkę pisarską w sentencji postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 lipca 2008r. w ten sposób, że w wersie 3 w miejsce słów " 2007" wpisano " 2008r".
W dniu 7 października 2008r. wpłynęło do Sądu zażalenie skarżących na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że odpis postanowienia z dnia 20 sierpnia 2008r. został doręczony pełnomocnikowi skarżącym D. W. i M. W. – adw. J. W. w dniu 8 września 2008r., natomiast M. W. i J. W. w dniu 23 września 2008r.
W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia D.W. i M.W. upłynął z dniem 15 września 2008r. natomiast M. W. i J. W. w dniu 30 września 2008r. tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 20 sierpnia 2008r. zostało wysłane do Sądu w dniu 2 października 2008r. (data stempla pocztowego), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tego też względu, na podstawie art. 197 § 2 w zw. z art. 178 ww. ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, postanowił jak w sentencji postanowienia.