Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 lutego 2013 r., sygn. akt VII SA/Wa 1070/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Paweł Groński przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 28 lutego 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2012 r., nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki telekomunikacyjnej linii kablowej

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną;
  2. 2. zwrócić skarżącej M. Sp. z o.o. z siedzibą w W. kwotę 250 (dwieście pięćdziesiąt) złotych uiszczoną tytułem wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 16 października 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej jako skarżąca) na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2012 r., nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki telekomunikacyjnej linii kablowej.

W przepisanym terminie pełnomocnik skarżącej wniósł skargę kasacyjną.

Pismami z 19 grudnia 2012 r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 250 zł oraz do uzupełnienia braków formalnych poprzez nadesłanie 5 odpisów skargi kasacyjnej pouczając, że czynności tych należy dokonać w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwania niniejsze zostały doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 27 grudnia 2012 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - karta 95 akt sądowych). Tym samym termin do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej i uzupełnienia jej braków formalnych upływał 3 stycznia 2013 r.

Pełnomocnik skarżącej przy piśmie z dnia 21 grudnia 2012 r. przesłał w ślad za skargą kasacyjną dowód uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 250 zł.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z przepisem art. 178 p.p.s.a ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 - dalej jako p.p.s.a.), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Jak wynika z akt sprawy pełnomocnik skarżącej został prawidłowo wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej, a termin do dokonania tych czynności upłynął 3 stycznia 2013 r. Ponieważ pełnomocnik skarżącej nie wykonał zarządzenia Sądu i nie nadesłał odpisów skargi kasacyjnej, skargę kasacyjną należało odrzucić.

Mając na uwadze powyższe okoliczności Sąd na mocy art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 października 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.