Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 28 maja 2010 r. doręczonym przy piśmie z dnia 31 maja br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżących H. S. i W. S., pod rygorem odrzucenia skargi, o wpłacenie na konto Sądu wpisu sądowego.
Skarżący W. S. otrzymał ww. wezwanie Sądu w dniu 7 czerwca 2009 r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 14 czerwca br.
Skarżąca H. S. nie odebrała ww. wezwania, pomimo prawidłowego awizowania, jednakże z uwagi na przepis art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) pismo uważa się za doręczone z upływem ostatniego dnia czternastodniowego okresu na który pismo to zostało złożone w placówce pocztowej. Zarządzenie o wezwaniu uważa się zatem za doręczone z upływem 17 czerwca br.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów ustalono, że na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota z tytułu należnego wpisu sądowego od skarżących H. S. i W. S. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.