Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 23 listopada 2021 r., sygn. akt VI SA/Wa 2411/21

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 listopada 2021 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi B. B. na decyzję Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z [...] czerwca 2021 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie o stwierdzenie naruszenia przez przewoźnika lotniczego przepisów rozporządzenia (WE) nr 261/2004

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę,
  2. 2. zwrócić skarżącej – B. B., kwotę 200 złotych (słownie: dwieście złotych), uiszczoną tytułem wpisu od skargi

Uzasadnienie

Skarżąca – B. B., reprezentowana przez adwokata, złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę.

Zarządzeniem z 15 września 2021 r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącej, pod rygorem odrzucenia skargi, do uzupełnienia w terminie 7 dni braków formalnych skargi m.in. poprzez nadesłanie stosownego pełnomocnictwa (k. 21).

Dnia 7 października 2021 r. pełnomocnik skarżącej nadesłał oryginał pełnomocnictwa, pod którym - jako mocodawca, podpis złożyła, jako skarżąca B. B., B. B. (k. 24).

Zarządzeniem z 15 października 2021 r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącej, pod rygorem odrzucenia skargi, do uzupełnienia w terminie 7 dni braku formalnego skargi poprzez wyjaśnienie rozbieżności nazwisk "B." v. B.", z jednoczesnym nadesłaniem dowodu, z którego wynika ewentualna zmiana nazwiska przez Skarżącą (k. 39). Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej 29 października 2021 r. (z.p.o. k. 40).

W piśmie nadanym 5 listopada 2021 r. pełnomocnik skarżącej wniósł o przedłużenie, do 12 listopada 2021 r., terminu na nadesłanie odpisu aktu małżeństwa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z dyspozycją art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. 2019 r., poz. 2325), dalej "p.p.s.a.", jeżeli nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi, to taka skarga podlega odrzuceniu.

Jak wynika z akt, dnia 29 października 2021 r. pełnomocnika skarżącej skutecznie wezwano do uzupełnienia w terminie 7 dni braku formalnego skargi poprzez wyjaśnienie rozbieżności, znajdujących się na pełnomocnictwie, nazwisk "B." v. B." i nadesłanie dowodu (dokumentu), z którego wynika ewentualna zmiana nazwiska przez Skarżącą, pod rygorem odrzucenia skargi. W związku z powyższym ustawowy, siedmiodniowy termin na uzupełnienie braku formalnego skargi upłynął 5 listopada 2021 r.

W odpowiedzi - nadesłanej w otwartym terminie do uzupełnienia ww. braku skargi, pełnomocnik skarżącej wniósł o przedłużenie terminu na uzupełnienie powyższego braku skargi do 12 listopada 2021 r., wskazując, że jest to czas związany z koniecznością wyjednania aktu małżeństwa we właściwym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Sąd stwierdza, że do chwili obecnej – 23 listopada 2021 r., pełnomocnik skarżącej nie uzupełnił wskazanego powyższej braku formalnego skargi.

Z powyższych względów Sąd odrzucił skargę, czyniąc to w oparciu o art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a.

W zakresie kosztów zwróconych w pkt 2 Sąd działał na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 1 czerwca 2022 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.