Uzasadnienie
Skarżąca – B. Spółka z o.o. z siedzibą w W., złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, którą Sąd wyrokiem z 28 maja 2014 r. oddalił (k. 118 akt). Od powyższego wyroku skarżąca złożyła skargę kasacyjną oraz wniosła "o zwolnienie od wpisu sądowego od skargi kasacyjnej" (k. 143 i nast. akt).
Postępowanie w przedmiocie zwolnienia skarżącej od wpisu od skargi kasacyjnej zakończyło się ostatecznie postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 17 grudnia 2014 r., którym oddalono zażalenie na odmowę przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym m.in. zwolnienie od wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Wobec powyższego zarządzeniem z 4 lutego 2015 r. (k. 233 akt) pełnomocnik skarżącej został wezwany do uiszczenia, w terminie 7 dni wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 400 złotych, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie to zostało doręczone dnia 9 lutego 2015 r. (z.p.o. k. 240 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. 2012 r., poz. 270), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Nadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należne wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy tegoż Sądu, o czym Sąd pouczył (k. 233 akt).
Mając powyższe na uwadze Sąd ustalił, że pełnomocnik skarżącej dnia 9 lutego 2015 r został skutecznie wezwany do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej. Wobec tego ostatnim dniem terminu na uiszczenia tego wpisu był 16 lutego 2015 r. Sąd stwierdza, że w niniejszej sprawie wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony (vide notatka służbowa verte k. 242 akt), wobec czego podlega ona odrzuceniu.
Sąd mając na względzie powyższe ustalenia orzekł jak w postanowieniu, czyniąc to w oparciu o na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.