Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 9 maja 2016 r., sygn. IV SA/Wa 2550/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę S. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] czerwca 2015 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy
Odpis tego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 15 czerwca 2016 r.
W dniu 18 lipca 2016 r. S. G., reprezentowany przez radcę prawnego, wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu, ponieważ została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu.
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Jak wynika z akt sprawy odpis zaskarżonego wyroku z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w 15 czerwca 2016 r., wraz z pouczeniem o terminie i sposobie wniesienia skargi kasacyjnej. Termin na wniesienie skargi kasacyjnej upłynął zatem w dniu 15 lipca 2016 r.
Skarga kasacyjna została w niniejszej sprawie wniesiona w dniu 18 lipca 2016 r. (data stempla pocztowego na kopercie) a więc z uchybieniem terminu.
Z tego względu podlegała odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.