Uzasadnienie
Gmina K. wniosła skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] października 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyrażenia zgody na przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze.
Sekretariat Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie pismem z dnia 18 grudnia 2009 r. (w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 15 grudnia 2009 r.) wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 zł (§2 ust. 3 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 221, poz. 2193). Pismo Sądu zawierało pouczenie, że nieuiszczenie wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania spowoduje odrzucenie skargi.
Wezwanie zostało doręczone skarżącej w dniu 23 grudnia 2009 r. (zwrotne potwierdzenie w aktach sprawy – karta nr 22). Termin do wykonania wezwania upłynął w dniu 29 grudnia 2009 r.
W dniu 7 stycznia 2010 r. do Sądu wpłynął wniosek skarżącej o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Do wniosku dołączono dowód uiszczenia wpisu sądowego z dnia 5 stycznia 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 22 stycznia 2010 r. odmówił przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu od skargi, na które to postanowienie Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie postanowieniem z dnia 19 marca 2010 r. sygn. akt II OZ 248/10.
Wobec powyższego, z uwagi na nieuiszczenie wpisu sądowego w wyznaczonym terminie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na mocy art. 220 §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 232 §1 pkt 1 ppkt a ppsa.