Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 lutego 2009 r., sygn. akt IV SA/Wa 1651/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący: Sędzia WSA Małgorzata Małaszewska - Litwiniec
Rozpoznanie
w dniu 26 lutego 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi Stowarzyszenia O. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie odmowy dopuszczenia do udziału w postępowaniu administracyjnym

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

Pismem z dnia 5 września 2008 r. Stowarzyszenie O. wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2008 r., którym utrzymano w mocy postanowienie Prezydenta W. z dnia [...] kwietnia 2008 r. o odmowie dopuszczenia Stowarzyszenia do udziału na prawach strony w postępowaniu dotyczącym ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego z możliwością usług i handlu w przyziemiu z budynkiem ochrony, wjazdami na teren inwestycji, siecią i z garażem podziemnym na działce nr ew. [...] przy ul. [...] w W..

W skardze Stowarzyszenie wniosło także o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym tj. zwolnienia z kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 15 października 2008 r., referendarz sądowy odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy. Po rozpoznaniu sprzeciwu również Sąd, postanowieniem z dnia 30 października 2008 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy. Na powyższe postanowienie, w ustawowym terminie, Stowarzyszenie wniosło zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowieniem z dnia 16 grudnia 2008 r., sygn. II OZ 1295/08, je oddalił.

Sąd pismem z dnia 19 stycznia 2008 r. wezwał skarżącego, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 15 października 2008 r., do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, z pouczeniem, iż nieuiszczenie wpisu we wskazanym terminie skutkować będzie odrzuceniem skargi.

Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 22 stycznia 2009 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął dnia 29 stycznia 2009 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.

Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 lutego 2009 r. wynika, iż do dnia 16 lutego 2009 r. wpis nie został uiszczony.

W tym stanie rzeczy, skoro skarżące Stowarzyszenie nie uiściło wpisu w wyznaczonym terminie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji

Pod tą sygnaturą także: dokument z 30 października 2008 r., dokument z 15 października 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.