Uzasadnienie
Sygn. akt IV SA/Po [...]
Wyrokiem z dnia 06 marca 2019 r. tut. Sąd stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały oraz zasądził od Miasta K. na rzecz W. W. kwotę [...]zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącej dnia 19 marca 2019 r. (zpo - karta 50 akt sądowych).
Skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 19 kwietnia 2019 r. (data stempla pocztowego – karta 85 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2018 r., poz. 1302 ze zm. – dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu, Sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym (art. 178 p.p.s.a.).
W niniejszej sprawie odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono skarżącej w dniu 19 marca 2019 r. Zatem 30-dniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 18 kwietnia 2019 r. Skarga kasacyjna została wniesiona 19 kwietnia 2019 r., a więc po upływie ustawowego terminu.
W tym stanie rzeczy, Sąd na postawie art. 178 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie wpisu od skargi kasacyjnej orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.