Uzasadnienie
Pismem z dnia 18 stycznia 2014 r. J. B. (zwany dalej: "Skarżącym") wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku rolnym za 2009 r.
Zarządzeniem z dnia 24 lutego 2014 r. wezwano Skarżącego do usunięcia braków formalnych jego skargi, poprzez własnoręczne podpisanie skargi lub nadesłanie własnoręcznie podpisanej kopii skargi, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru powyższe wezwanie zostało doręczone w dniu 7 marca 2014 r. Skarżący nie odpowiedział na wskazane powyżej wezwanie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skargę należało odrzucić.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270 ze zm.) - zwanej dalej "p.p.s.a.", sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 7 marca 2014 r. Skarżącemu doręczono zarządzenie o wezwaniu do usunięcia braków formalnych jego skargi, poprzez jej własnoręczne podpisanie lub nadesłanie własnoręcznie podpisanej kopii skargi. Siedmiodniowy termin do usunięcia braków skargi upływał zatem z dniem 14 marca 2014 r.
Do dnia wydania niniejszego postanowienia Skarżący nie usunął wskazanego braku formalnego jego skargi.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji. O zwrocie uiszczonego wpisu sądowego od skargi orzeczono na mocy art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.