Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 15 stycznia 2018 r. starszy referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił M. M. (dalej: "Skarżący") przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Powyższe postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 6 lutego 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy, k. 278 akt sądowych).
W dniu 14 lutego 2018 r. (data nadania w urzędzie pocztowym, wydruk ze śledzenia przesyłek Poczty Polskiej) Skarżący wniósł sprzeciw od powyższego postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 259 § 1 zd. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., przywoływana dalej jako: "P.p.s.a.") od zarządzeń i postanowień, o których mowa w art. 258 § 2 pkt 6 – 8, strona albo adwokat, radca prawny, doradca podatkowy lub rzecznik patentowy mogą wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia zarządzenia lub postanowienia. Natomiast stosownie do art. 259 § 2 P.p.s.a. sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, a także sprzeciw wniesiony przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego, niezawierający uzasadnienia, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Postanowienie starszego referendarza sądowego z dnia 15 stycznia 2018 r. zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 6 lutego 2018 r. Termin do wniesienia sprzeciwu upłynął zatem 13 lutego 2018 r. (wtorek), natomiast Skarżący wniósł sprzeciw w dniu 14 lutego 2018 r. (środa), a więc z przekroczeniem terminu do dokonania tej czynności.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 259 § 2 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.