Uzasadnienie
Pismem z 17 kwietnia 2012 r. T. Z. wniósł skargę na wskazane w sentencji postanowienie.
Po prawomocnym zakończeniu postępowania o przyznanie prawa pomocy, zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z 7 lutego 2013 r., którego odpis doręczono Skarżącemu w dniu 25 lutego 2013 r., wezwano go do uiszczenia należnego od skargi wpisu w kwocie 100 zł. W dokumentach księgowych Sądu dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano jednak takiej wpłaty.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270; dalej powoływanej jako: "P.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek skargi, od której nie zostanie uiszczony należny wpis. W razie nieopłacenia skargi wzywa się wnoszącego, aby uiścił należny wpis, a niewykonanie tego wezwania w terminie skutkuje odrzuceniem skargi na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego doręczono do rąk Skarżącego w dniu 25 lutego 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru). Doręczenie to nastąpiło na adres skrytki pocztowej, umieszczony na kopertach zawierających kierowaną do Sądu korespondencję Skarżącego. Zakreślony w wezwaniu siedmiodniowy termin upływał więc w dniu 4 marca 2013 r. (poniedziałek). Skarżący wpisu jednak nie uiścił. Z tej przyczyny Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., zgodnie z którym odrzuceniu podlega skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.