Uzasadnienie
Pismem z dnia 17 maja 2010 r. J. L. złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2010 r. Nr [...].
Pismem z dnia 14 czerwca 2010 r. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi w terminie 7 dni przez podpisanie własnoręczne skargi lub nadesłanie własnoręcznie podpisanej kopii skargi. W wezwaniu skarżący został pouczony, iż nieusunięcie braków formalnych skargi w terminie spowoduje jej odrzucenie.
Ponadto osobnym pismem z tego samego dnia skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł., w terminie siedmiu dni od daty otrzymania wezwania. W wezwaniu skarżący został pouczony, iż nie uiszczenie wpisu od skargi w wyznaczonym terminie spowoduje jej odrzucenie. Wezwania zostały doręczone w dniu 16 czerwca 2010 r., a zatem wyznaczony w nich siedmiodniowy termin upłynął w dniu 23 czerwca 2010 r. W zakreślonym terminie skarżący uzupełnił brak formalny skargi poprzez nadesłanie własnoręcznie podpisanej kopii skargi.
Pomimo upływu wyznaczonego terminu skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi, o czym świadczy notatka służbowa Oddziału Finansowo Budżetowego (karta 20 akt sądowych). Zgodnie zaś z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie natomiast z art. 58 § 3 P.p.s.a. postanowienie w tym przedmiocie może zapaść na posiedzeniu niejawnym.
W tej sytuacji, wobec nieuiszczenia wpisu w wyznaczonym terminie, Sąd na podstawie przywołanych przepisów postanowił, jak w sentencji.