Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lubliniez 3 lipca 2013 r., sygn. akt III SA/Lu 367/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Skład
Sędzia NSA Marek Zalewski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 3 lipca 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. A. A. B. na informację Zarządu Województwa L. z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

A. A. A. B. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na informację Zarządu Województwa L.z dnia [...] maja 2013 r., nr [...], w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej.

W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego III Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 20 maja 2013 r., A. A. A. B. został wezwany do usunięcia braku formalnego skargi poprzez złożenie kompletnej dokumentacji, tj. oryginałów bądź poświadczonych za zgodność z oryginałem przez notariusza albo występującego w sprawie pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym informacji Zarządu Województwa L. z dnia [...] lutego 2013 r. o negatywnej ocenie wniosku wraz z załącznikami, odpowiedzi na protest (informacji z dnia [...] kwietnia 2013 r.) oraz zaskarżonej informacji Zarządu Województwa L. z dnia [...] maja 2013 r. wraz z załącznikami, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru, wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi zostało doręczone skarżącemu w dniu 27 maja 2013 r.

Pomimo upływu zakreślonego, siedmiodniowego terminu nie został usunięty brak formalny skargi wskazany w zarządzeniu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje

Skarga podlegała odrzuceniu.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.

W rozpatrywanej sprawie wezwanie do uzupełnienia braku formalnego skargi doręczono skarżącemu w dniu 27 maja 2013 r., zatem zakreślony 7 dniowy termin upłynął bezskutecznie dnia 3 czerwca 2013 r.

Z powyższych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 lutego 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.