Uzasadnienie
A. A. A. B. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na informację Zarządu Województwa L.z dnia [...] maja 2013 r., nr [...], w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego III Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 20 maja 2013 r., A. A. A. B. został wezwany do usunięcia braku formalnego skargi poprzez złożenie kompletnej dokumentacji, tj. oryginałów bądź poświadczonych za zgodność z oryginałem przez notariusza albo występującego w sprawie pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym informacji Zarządu Województwa L. z dnia [...] lutego 2013 r. o negatywnej ocenie wniosku wraz z załącznikami, odpowiedzi na protest (informacji z dnia [...] kwietnia 2013 r.) oraz zaskarżonej informacji Zarządu Województwa L. z dnia [...] maja 2013 r. wraz z załącznikami, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru, wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi zostało doręczone skarżącemu w dniu 27 maja 2013 r.
Pomimo upływu zakreślonego, siedmiodniowego terminu nie został usunięty brak formalny skargi wskazany w zarządzeniu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje
Skarga podlegała odrzuceniu.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
W rozpatrywanej sprawie wezwanie do uzupełnienia braku formalnego skargi doręczono skarżącemu w dniu 27 maja 2013 r., zatem zakreślony 7 dniowy termin upłynął bezskutecznie dnia 3 czerwca 2013 r.
Z powyższych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.