Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lubliniez 19 czerwca 2007 r., sygn. akt III SA/Lu 221/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Skład
Sędzia WSA Jacek Czaja przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 czerwca 2007 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi T.B. i E.B. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] kwietnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia kosztów postępowania rozgraniczeniowego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Z urzędu należy podnieść, że skarga podlega odrzuceniu.

Skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] kwietnia 2007 r. nr [...] do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, podpisaną przez T.B., złożyli T.i E.B.

Zarządzeniem z dnia 18 maja 2007 r. wezwano skarżącą T.B. do uiszczenia wpisu od skargi wysokości [...] zł., w terminie siedmiu dni. Jak wynika ze złożonego do akt sprawy potwierdzenia odbioru, zarządzenie to doręczono skarżącej w dniu 24 maja 2007 r. (k-21), wobec czego powyższy siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków upłynął bezskutecznie w dniu 31 maja 2007 r.

Na podstawie przepisu art. 230 § 1 tej ustawy, od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich zaliczono również skargę (art. 230 § 2).

Należy podnieść, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, zgodnie z przepisem art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) podlega odrzuceniu przez sąd.

Również w stosunku do E.B. należy odrzucić skargę.

W niniejszej sprawie zarządzeniem z dnia 18 maja 2007 r. wezwano skarżącego E.B. do uzupełnienia braków formalnych skargi, poprzez jej podpisanie, w terminie 7 dniu od dnia doręczenia niniejszego wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi

Jak wynika ze złożonego do akt sprawy potwierdzenia odbioru, zarządzenie to doręczono skarżącemu w dniu 24 maja 2007 r. (k-22), zatem termin do usunięcia braków formalnych upłynął dnia 31 maja 2007 r.

W sytuacji, gdy skarga nie może otrzymać prawidłowego biegu, wskutek niezachowania wymogów formalnych, zgodnie z przepisem art. 49 § 1 cytowanej ustawy, wzywa się do ich uzupełnienia. Niepodpisanie skargi jest brakiem formalnym uniemożliwiającym nadanie skardze dalszego biegu.

Skoro więc skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi w wyznaczonym terminie, to w myśl przepisu art. 58 § 1 pkt 3 powołanej ustawy skargę należało odrzucić.

Z tej przyczyny, na podstawie przepisu art. 220 § 3 w związku z art. 230 i przepisu art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 cytowanej ustawy sąd postanowił jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.