Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodziz 26 września 2007 r., sygn. akt III SA/Łd 446/07

Metryka

Sąd
Dnia 26 września 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział III
Skład
Sędzia WSA Monika Krzyżaniak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 26 września 2007 roku na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi S. K. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie przekazania pisma według właściwości postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

W dniu 22 maja 2007 roku S.K. wniósł skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie przekazania według właściwości pisma skarżącego dotyczącego braku chodnika przy posesji skarżącego.

W dniu 2 lipca 2007 roku doręczono skarżącemu wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 złotych. W treści wezwania pouczono skarżącego, że nieuzupełnienie braku skargi w terminie 7 dni, skutkować będzie jej odrzuceniem.

Skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Stosownie do art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

Skarżącego wezwano do uzupełnienia braku skargi – brak ten jest brakiem o charakterze fiskalnym (art. 230 § 1 i 2 ustawy).

Skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi, pomimo doręczenia mu w dniu 2 lipca 2007 roku wezwania do usunięcia braku skargi i upływu przepisanego terminu. Termin do uzupełnienia braku skargi upłynął w dniu 9 lipca 2007 roku. Termin ten jest terminem ustawowym i nie może być skracany ani przedłużany. Wezwanie zostało odebrane osobiście przez S.K., stwierdzić zatem należy, że został on skutecznie pouczony o skutkach prawnych jakie wiążą się z niewykonaniem zarządzenia w terminie.

Wobec powyższego, na podstawie art. 58 § 3 oraz art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), Sąd orzekł jak w postanowieniu.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.