Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 3 marca 2021 r. roku oddalił skargę Z.G. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia 12 czerwca 2020 r., w przedmiocie przyznania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na 2019 rok.
Odpis wyroku został doręczony stronie w dniu 10 marca 2021 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki k. 128).
Przesyłką nadaną listem poleconym w dniu 30 kwietnia 2021 r. skarżący złożył wniosek o uzupełnienie wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325) – dalej w skrócie "p.p.s.a.", strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu - a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia - zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu. Wniosek, o którym mowa w § 1, zgłoszony po upływie terminu, podlega odrzuceniu. Sąd może wydać postanowienie na posiedzeniu niejawnym (art. 157 § 1a p.p.s.a.).
W niniejszej sprawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wydał wyrok oddalający skargę Z.G., a odpis orzeczenia, z urzędu został doręczony stronie w dniu 10 marca 2021 r. W związku z tym czternastodniowy termin do złożenia wniosku o uzupełnienie wyroku upływał w dniu 24 marca 2021 r. Wniosek taki został natomiast złożony za pośrednictwem poczty w dniu 30 kwietnia 2021 r. (data stempla na kopercie), czyli z uchybieniem ustawowego terminu.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 157 § 1a p.p.s.a., Sąd orzekł o odrzuceniu wniosku.