Uzasadnienie
Pismami z dnia 9 września 2019 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II wezwano skarżących do uzupełnienia braków skargi, przez uiszczenie wpisu od skargi w kwocie 500 zł, podanie numerów PESEL oraz nadesłanie 6 egzemplarzy jej odpisów poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, ze wskazaniem, że uzupełnienie ostatniego z wymienionych braków przez któregokolwiek ze skarżących zwalnia z tego obowiązku drugiego skarżącego. Na wykonanie wezwania wyznaczono termin 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. E.R. wezwanie doręczono w dniu 12 września 2019 r., Z. H. w dniu 11 września 2019 r. W wyznaczonym terminie E. R. wykonała kierowane do niej wezwanie. Termin wyznaczony Z. H. upłynął bezskutecznie w dniu 18 września 2019 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.; dalej: "P.p.s.a."): Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zgodnie z kolei z art. 220 § 3 P.p.s.a.: skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, jak również bezskuteczny upływ terminu wyznaczonego do uzupełnienia braku formalnego skargi – nie podanie nr PESEL, jak również nie uiszczenie wpisu, Sąd orzekł jak w sentencji, na podstawie wyżej cytowanych przepisów art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 P.p.s.a.