Uzasadnienie
Zarządzeniami z 30 marca 2021 r. wezwano stronę skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 zł oraz do usunięcia braków formalnych skargi poprzez wskazanie numeru PESEL strony i podpisanie skargi – w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia wzywającego do uiszczenia wpisu oraz wezwanie do usunięcia pozostałych braków skargi zostały doręczone stronie skarżącej 8 kwietnia 2021 r.
W zakreślonym terminie strona uiściła żądaną sumę pieniężną, lecz nie uzupełniła braków formalnych skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje.
Skarga podlega odrzuceniu.
W myśl art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Brakami formalnymi jest obarczona skarga w szczególności, gdy nie wskazuje numeru PESEL strony skarżącej będącej osobą fizyczną oraz gdy skarga nie została podpisana przez stronę skarżącą albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika (art. 57 § 1 w zw. z art. 46 § 1 pkt 4 i § 2 pkt 1 lit. b p.p.s.a.).
Strona skarżąca – pouczona prawidłowo o skutkach niedochowania wezwania do usunięcia braków formalnych skargi – w zakreślonym terminie, który upłynął w dniu 15 kwietnia 2021 r., nie uzupełniła braków formalnych skargi, co obligowało Sąd do odrzucenia skargi na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.
Zwrot uiszczonego wpisu od skargi uzasadniał art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł, jak w postanowieniu.