Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodziz 6 listopada 2009 r., sygn. akt II SA/Łd 480/09

Metryka

Sąd
Dnia 6 listopada 2009 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II
Skład
Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 6 listopada 2009 roku na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi V. U. i Z. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

V. U. i Z. S. skierowały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie hali magazynowej.

Zarządzeniem z dnia 3 lipca 2009 roku, Przewodniczący Wydziału II wezwał V. U. do uzupełnienia braków fiskalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 500 złotych, a także do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie 6 odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Odpis zarządzenia doręczono w dniu 13 lipca 2009 roku, a zatem ostatnim dniem terminu do usunięcia braków skargi był dzień 20 lipca 2009 roku. W odpowiedzi na wezwanie do usunięcia braków skargi V. U. nadesłała 6 odpisów skargi, jednakże pomimo upływu wyznaczonego terminu skarżąca nie uiściła wpisu od skargi.

Następnie zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II z dnia 1 września 2009 roku Z. S. została bezskutecznie wezwana do uzupełnienia braków fiskalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 500 złotych.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi zważył, co następuje

Skargę należało odrzucić.

Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm., dalej p.p.s.a.) Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zaś w myśl art. 58 § 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę postanowieniem, które może być wydane na posiedzeniu niejawnym. Z uwagi na to, iż skarżące nie uzupełniły w wyznaczonym terminie braków fiskalnych skargi, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz § 3 w związku z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

m.o.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.