Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 27 sierpnia 2010 r. T. O. zobowiązany został do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł., w terminie siedmiu dni pod rygorem jej odrzucenia.
Zarządzenie to zostało wysłane skarżącemu na adres wskazany w skardze i odpowiedzi na nią i doręczone w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a. Przesyłka była dwukrotnie awizowana w dniach 1 września 2010 r. i 9 września 2010 r., a zawiadomienia o tym umieszczono na drzwiach mieszkania adresata. Zwrotne poświadczenie odbioru wróciło z adnotacją poczty "awizowano nieobecny". W tej sytuacji, stosownie do art. 73 § 4 p.p.s.a. należało uznać, że doręczenie zostało dokonane w dniu 15 września 2010 r., a co za tym idzie termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął w dniu 22 września 2010 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W zakreślonym terminie skarżący wpisu nie uiścił, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga podlegała odrzuceniu.