Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 września 2013 r., sygn. akt I SAB/Wa 323/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Marta Koltun - Kulik
Rozpoznanie
w dniu 9 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi H. O., L. Z, G. S., S. S., L. S., J. D., K. S., L. S., B.G. na bezczynność Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w przedmiocie rozpoznania wniosku o stwierdzenie nieważności postanowienia

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę L. Z., G. S., S. S., L S., J. D., K. S., L. S. B. G.

Uzasadnienie

W dniu [....] lipca 2013 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga H. O., L. Z., G. S., S. S., L. S., J. D., K. S., L. S. i B. G. w przedmiocie rozpoznania wniosku o stwierdzenie nieważności postanowienia Komisji Odwoławczej ds. Wywłaszczenia przy Ministrze Spraw Wewnętrznych z dnia [...] lutego 1968 r., nr [.....].

Wezwaniem skutecznie doręczonym w dniu 22 lipca 2013 r. (K-13) Sąd zobowiązał pełnomocnika skarżących L. Z., G. S., S. S., L.S., J. D., K. S., L. S., B. G. – H. O. do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi – poprzez złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu w/w skarżących przed sądami administracyjnymi.

Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął z dniem 29 lipca 2013 r.

Pomimo upływu zakreślonego przez Sąd terminu pełnomocnik skarżących – L. Z., G. S., S. S., L. S., J. D., K. S., L. S. i B. G. do dnia wydania postanowienia nie uzupełniła braków formalnych skargi – nie nadesłała pełnomocnictwa do reprezentowania w/w skarżących przed sądami administracyjnymi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Skoro pełnomocnik skarżących L. Z., G. S., S. S., L. S., J. D., K. S., L. S. B. G. prawidłowo wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi, pod rygorem jej odrzucenia, nie nadesłała dokumentów potwierdzających upoważnienie dla H. O. do wniesienia skargi w imieniu w/w skarżących w wyznaczonym przez Sąd terminie, to skargę L. Z., G. S., S. S., L. S., J. D., K. S., L. S., B. G. należało odrzucić.

Mając powyższe na uwadze, Sąd w oparciu o wyżej powołany art. 58 § 1 pkt 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 13 marca 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.