Uzasadnienie
W dniu 18 kwietnia 2011 r. doręczono skarżącemu wezwanie do uzupełnienia, w terminie 7 dni, braku skargi pod rygorem jej odrzucenia poprzez uiszczenie należnego wpisu sądowego. Wyznaczony termin upływał z dniem 26 kwietnia 2011 r. i jak dotąd nie uzupełniono w/w braku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
W myśl art. 220 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli skarga dotknięta jest powyższym brakiem strona wzywana jest do jego uzupełnienia, a nie usunięcie braku w wyznaczonym terminie powoduje odrzucenie skargi (220 § 3 p.p.s.a). Z kolei zgodnie z art. 83 § 1 i 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, to jest regulacji zawartej w art. 110 -115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.), przy czym jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Po myśli przepisu art. 111 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, natomiast jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. Termin do uiszczenia wpisu od skargi rozpoczynał zatem bieg w dniu 19 kwietnia 2011 r. i upływał z dniem 26 kwietnia 2011 r.(wtorek).
Skarżący pomimo prawidłowo doręczonego wezwania do uzupełnienia należnego wpisu sądowego nie dopełnił w/w czynności w zakreślonym terminie i dlatego Wojewódzki Sąd Administracyjny, na podstawie powołanych przepisów, orzekł jak w sentencji