Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 2 września 2015 r. sygn. akt I SA/Wa 2350/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku tego Sądu z dnia 19 sierpnia 2015 r. oddalającego skargę M.S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania pomocy finansowej. Powyższe postanowienie zostało doręczone skarżącemu w dniu 23 września 2015 r.
Pismem z dnia 30 września 2015 r. M.S. złożył zażalenie na ww. postanowienie z dnia 2 września 2015 r. nie dołączając jego odpisu.
Zarządzeniem z dnia 1 października 2015 r. skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych zażalenia z dnia 30 września 2015 r. poprzez złożenie odpisu zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem jego odrzucenia. Zarządzenie zostało doręczone skarżącemu w dniu 21października 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 194 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zwana dalej p.p.s.a.), zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przypisanym dla pisma w postępowaniu sądowym oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia. Natomiast zgodnie z art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej. A tym samym wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie (art. 178 p.p.s.a.).
Z przedstawionego wyżej stanu sprawy wynika, że skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych wniesionego zażalenia. Wezwanie Sądu w tym zakresie zostało mu prawidłowo doręczone w dniu 21 października 2015 r., zatem siedmiodniowy termin uzupełnienia braków upływał w dniu 28 października 2015 r. Pomimo upływu ww. terminu skarżący nie uzupełnił braków formalnych zażalenia.
Mając na uwadze powołane okoliczności, Sąd działając na podstawie art. w 197 § 2 związku z art. 178 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.