Uzasadnienie
W dniu 12 listopada 2007 roku A. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej [...] Nr [...].
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 12 grudnia 2007 roku skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych przez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania po rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika ze zwrotnego poświadczenie odbioru, wezwanie skarżący otrzymał w dniu 19 grudnia 2007 roku i w wyznaczonym terminie nie uzupełnił przedmiotowego braku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył co następuje
Zgodnie z art. 215 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) w każdym piśmie wszczynającym postępowanie sądowe w danej instancji należy podać wartość przedmiotu zaskarżenia, jeżeli od tej wartości zależy wysokość opłaty.
Z uwagi na niepodanie wartości przedmiotu zaskarżenia, skarga nie mogła otrzymać prawidłowego biegu i na podstawie art. 49 § 1 p.p.s.a. A.K. został wezwany do uzupełnienia omawianego braku formalnego. Wezwanie skarżący otrzymał w dniu 19 grudnia 2007 r. (zwrotne poświadczenie odbioru k. 11). Tym samym siedmiodniowy termin do uzupełnienia skargi upłynął z dniem 27 grudnia 2007 roku. We wskazanym terminie brak skargi nie został uzupełniony.
Zgodnie z art. 58 (1 pkt 3 p.p.s.a., gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi podlega ona odrzuceniu. Dlatego też, mając na względzie dyspozycję w/w przepisu należało orzec jak w sentencji.