Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodziz 23 lutego 2006 r., sygn. akt I SA/Łd 89/06

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, Wydział I
Skład
Sędzia NSA Piotr Kiss przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 lutego 2006 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] znak [...] w przedmiocie opłaty targowej p o s t a n a w i a odrzucić skargę

Uzasadnienie

Skarżący M. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] (znak [...]) w przedmiocie opłaty targowej.

Pismem z dnia 24 stycznia 2006 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wezwał skarżącego, w związku z brakami formalnymi skargi (brak podpisu pod skargą), do jej uzupełnienia w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 30 stycznia 2006 r.

W odpowiedzi na przedmiotowe wezwanie Skarżący wykonał nałożone na niego zobowiązanie w dniu 10 lutego 2006 r. podpisując skargę na egzemplarzu znajdującym się w aktach sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a zgodnie z art. 46 § 1 pkt 4 każde pismo strony powinno zawierać (...) podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika. Zgodnie natomiast z postanowieniami art. 58 § 1 pkt 3 Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Skarżący wezwany został przez Sąd do uzupełnienia jej braków formalnych w postaci zobowiązania do podpisania skargi lub nadesłania podpisanego egzemplarza skargi w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 30 stycznia 2006 r. W odpowiedzi na przedmiotowe wezwanie Skarżący wykonał nałożone na niego zobowiązanie, jednakże dopiero w dniu 10 lutego 2006 r. podpisując skargę na egzemplarzu włączonym do akt postępowania. Nastąpiło to zatem po upływie 7-dniowego terminu do uzupełnienia braków formalnych. W przedmiotowej sprawie termin ten upłynął bowiem z dniem 6 lutego 2006 r.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowiono jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.