Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowiez 14 czerwca 2004 r., sygn. akt I SA/Kr 90/04

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Skład
Sędzia NSA Józef Gach przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 14 czerwca 2004r na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi E. W.-.B. iM. B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 4 grudnia 2003r. Nr [...] w przedmiocie podatku od spadków i darowizn

Sentencja

postanawia:

  1. skargę odrzucić

Uzasadnienie

Pismem z dnia 16.02.2004r. skarżący zostali wezwani do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi w przypadku nie uzupełnienia tych braków w wyznaczonym terminie. Wezwanie to zostało doręczone skarżącym w dniu 26.02.2004r. Zatem 7 dniowy termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 4.03.2004r.. W tym terminie skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi ojej opis.

Stosownie do art. 58 § l pkt 3 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, póz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Sąd odrzuca skargę postanowieniem. Odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym.

Wobec nie uzupełnienia w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie orzekł jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.