Uzasadnienie
H. S. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skargę na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] lipca 2006 r. Nr [...] utrzymujące w mocy zaskarżone postanowienie organu I instancji dotyczącego nie uwzględnienia zarzutów w sprawie postępowania egzekucyjnego.
Pod rygorem odrzucenia skargi Sąd wezwał H. S. do usunięcia w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania braków formalnych skargi, poprzez nadesłanie trzech odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem. Wezwanie zostało przesłane na podany w skardze adres w dniu 26 września 2006 r. Pomimo dwukrotnego awizowania przesyłki w dniach 28 września 2006 r. i 6 października 2006 r. adresat nie odebrał korespondencji, dlatego też zgodnie z art. 73 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi pismo należało uznać za doręczone z dniem 13 października 2006 r. W związku z powyższym wyznaczony przez Sąd termin do usunięcia braków formalnych skargi upłynął z dniem 20 października 2006 r. W terminie tym Skarżący nie nadesłał odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem, a zatem nie uzupełnił braków formalnych skargi.
W myśl art. 58§1 pkt. 3 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd odrzuca skargę, gdy w wyznaczonym terminie nie uzupełniono jej braków formalnych. Mając na uwadze powyższe, Sąd orzekł jak w sentencji.