Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] 2006 r., nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w B. utrzymał w mocy swą poprzednią decyzję z dnia [...] 2006 r., nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznej.
Na decyzję organu II Instancji strona wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 06 listopada 2006 r. Sąd wezwał stronę skarżącą do uzupełnienia w terminie 7 dni braków formalnych skargi pod rygorem odrzucenia skargi przez złożenie dokumentu określającego umocowanie do reprezentowania strony skarżącej – aktualny wyciąg z KRS. Ponadto pod tym samym rygorem Sąd wezwał do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 200 zł. Doręczenia wezwania do uzupełnienia braków formalnych skargi oraz do uiszczenia wpisu dokonano w dniu 08 listopada 2006r. Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął więc w dniu 15 listopada 2006r. Skarżąca uzupełniła braki formalne skargi w dniu 16 listopada 2006 r. (data stempla pocztowego), tj. po upływie zakreślonego terminu natomiast wpis sądowy uiściła w dniu 08 listopada 2006r.
Należy wskazać, iż termin do uzupełnienia braków formalnych jest terminem ustawowym, którego Sąd nie może przedłużać ani skracać; jego uchybienie, zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skutkuje tym, że czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd postanowił odrzucić skargę, ponieważ pomimo wezwania nie uzupełniono jej braków formalnych w terminie, zarządzając przy tym zwrot wpisu w kwocie 200 zł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a tej ustawy.