Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 1 grudnia 2008 r., sygn. akt I SA/Bd 652/08

Metryka

Sąd
I SA/Bd 652/08 POSTANOWIENIE Dnia 01 grudnia 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
Sędzia WSA Teresa Liwacz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 01 grudnia 2008r.na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. L. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 25 września 2008r. J. L. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...].

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 31 października 2008r. skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Skarżący w dniu 05 listopada 2008r. odmówił przyjęcia przesyłki zawierającej wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru. Do chwili obecnej nie uzupełnił powyższego barku skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej p.p.s.a.) Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.

Ponieważ skarżący odmówił odebrania przesyłki, zatem zgodnie z art. 74 § 2 p.p.s.a. wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi uznać należy za doręczone w dniu 05 listopada 2008r., tym samym termin do uzupełnienia braków skargi upłynął bezskutecznie z dniem 12 listopada 2008r.

Wobec tego, że w przedmiotowej sprawie brak formalny skargi nie został uzupełniony w ustawowym terminie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.