Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 28 lutego 2024 r., sygn. akt I SA/Bd 55/24

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
Sędzia WSA Tomasz Wójcik
Rozpoznanie
w dniu 28 lutego 2024 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
w sprawie ze skargi T. Z. S. C W.iG. i I. G. s.c. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 15 listopada 2023 r. nr 0401-IOA.4802.33.2023 w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

Strona wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 15 listopada 2023 r. w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej.

Zarządzeniem z dnia 19 stycznia 2024 r. Sąd wezwał stronę skarżącą do uzupełnienia braków formalnych skargi przez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis wezwania wysłano na adres korespondencyjny podany w skardze i doręczono w dniu 29 stycznia 2024 r. Termin do uzupełnienia braku formalnego skargi upływał z dniem 5 lutego 2024 r.

Z akt sprawy wynika, że brak formalny skargi nie został uzupełniony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga podlega odrzuceniu z uwagi na uchybienie terminu do uzupełnienia jej braków formalnych.

Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2023 r. poz. 1634, dalej: p.p.s.a.) skarga, której, pomimo wezwania, nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych, podlega odrzuceniu przez sąd. Na podstawie art. 58 § 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę postanowieniem, które może zapaść na posiedzeniu niejawnym. Zgodnie z art. 215 § 1 p.p.s.a. w każdym piśmie wszczynającym postępowanie sądowe w danej instancji należy podać wartość przedmiotu zaskarżenia, jeżeli od tej wartości zależy wysokość opłaty.

Z akt sprawy wynika, że wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi przez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia zostało doręczone w dniu 29 stycznia 2024 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k. 16 akt sądowych). W tych okolicznościach siedmiodniowy termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał z dniem 5 lutego 2024 r. Z akt sądowych wynika, że strona skarżąca do dnia wydania niniejszego postanowienia nie podała wartości przedmiotu zaskarżenia w sprawie, co zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. oraz pouczeniem zawartym w wezwaniu, skutkuje odrzuceniem skargi.

Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.