Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 23 września 2008 r., sygn. akt I SA/Bd 528/08

Metryka

Sąd
I SA/Bd 528/08 POSTANOWIENIE Dnia 23 września 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
asesor WSA Urszula Wiśniewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 września 2008 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji ostatecznej postanowił 1.odrzucić skargę

Sentencja

  1. 2. zwrócić skarżącemu uiszczony wpis w kwocie [...] ([...]) złotych.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 14 lipca 2008 r. działając jako pełnomocnik strony skarżącej P S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na wskazaną powyżej decyzję.

Stosownie do art. 37 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270; z późn. zm.), dalej p.p.s.a., pełnomocnik obowiązany jest przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa.

Brak pełnomocnictwa jest brakiem formalnym skargi, który może być uzupełniony w wyniku wezwania Sądu. W związku z powyższym pismem z dnia 13 sierpnia 2008 r. wezwano doradcę podatkowego P S. do uzupełnienia w terminie 7 dni braków formalnych skargi poprzez złożenie opłaconego pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi, z pouczeniem, iż nieuzupełnienie powyższych braków skargi w zakreślonym terminie spowoduje jej odrzucenie.

Powyższe wezwanie doręczono pełnomocnikowi w dniu 18 sierpnia 2008 r. Na podstawie akt sprawy ustalono, iż nie uzupełnił on braku w terminie, który w stosunku do niego upłynął z dniem 25 sierpnia 2008 r.

Mając na względzie powyższe Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę odrzucił. O zwrocie kosztów orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a cyt. ustawy.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.