Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 24 czerwca 2015 r., sygn. akt I SA/Bd 461/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
Sędzia WSA Izabela Najda-Ossowska
Rozpoznanie
w dniu 24 czerwca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi Syndyka masy upadłości "P." Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego z tytułu nabycia wewnątrzwspólnowtowego samochodu osobowego postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 12 maja 2015r. strona skarżąca została wezwana do uzupełnienia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, braków formalnych skargi poprzez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia. Sąd jednocześnie pouczył, że nieusunięcie wskazanego braku formalnego skargi w terminie spowoduje odrzucenie skargi. Przedmiotowe wezwanie strona odebrała w dniu 3 czerwca 2015r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k. 19 akt sądowych). Termin do uzupełnienia braków skargi upływał, zatem z dniem 10 czerwca 2015r. Z akt sprawy wynika, że do dnia wydania niniejszego postanowienia strona nie uzupełniła braku formalnego skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga podlega odrzuceniu z uwagi na brak uzupełnienia jej braków formalnych.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uzupełniono jej braków formalnych. Zgodnie z poglądem wyrażonym w postanowieniu powiększonego składu Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 stycznia 2008 r., sygn. akt I GSK 2039/06, niewskazanie w skardze wartości przedmiotu zaskarżenia na wezwanie przewodniczącego wydziału sądu administracyjnego o uzupełnienie braku formalnego skargi w terminie określonym w art. 49 § 1 p.p.s.a. jest obwarowane rygorem odrzucenia skargi, określonym w art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. Rygor ten dochodzi do skutku, jeżeli strona nie zastosowała się do doręczonego jej wezwania.

Z akt sprawy wynika, że wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi, poprzez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia, zostało doręczone stronie w dniu 3 czerwca 2015 r. Termin do usunięcia ww. braku upływał z dniem 10 czerwca 2015 r. Do dnia wydania niniejszego postanowienia strona nie podała wartości przedmiotu zaskarżenia i tym samym nie uzupełnienia braku w terminie wskazanym w zarządzeniu z dnia 12 maja 2015 r., co zgodnie z pouczeniem zawartym w wezwaniu, skutkuje odrzuceniem skargi.

Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.